راهنمای جامع خرید گردو درجه یک خارجی (5 نکته طلایی خرید گردو)

راهنمای خرید گردو خارجی درجه یک

در این مقاله قصد داریم 5 تا از تفاوت های گردو خارجی درجه یک را با گردو ایرانی را آموزش دهیم. همراه ما باشید تا به شما آموزش دهیم که چگونه فرق گردو خارجی و ایرانی تشخیص داده تا در زمان خرید انتخابی درست داشته . قبل از خرید این راهنما جامع و کامل را مطالعه کنید. در این بخش از تشخیص گردو درجه یک تا قیمت آن را برای شما قرارداده ایم تا دیگه کلاه سرتون نره.

1- یک دست بودن پوست گردو

اولین و بارز ترین نکته ای باید به آن توجه کنید یک شکل و یک دست بودن گردوهای خارجی است. گردوهای خارجی ظاهری یکدست ، یک شکل و یک سایزی دارند که می توانید تشخیص بدهید این گردو خارجی هست یا نه.

2- کاغذی بودن پوست گردو

دومین نکته پوست کاغذی بودن گردو خارجی است. برای درک بهتر این مطلب اول باید با مفهموم گردو پوست کاغذی آشنا باشید. گردو پوست کاغذی یعنی چی؟ به چه گردوهایی پوست کاغذی می گویند؟

به گردویی پوست کاغذی گفته می شود که در زمان شکستن آن پوست به راحتی جدا شده و در زمان پوست کندن آن ، پوست به مغز گردو به هیچ عنوان نچسبیده. در واقع در زمان خرید گردو پوست کاغذی به این نکته توجه کنید که پوست به اصطلاح سنگی یا سفت نباشد.

اکثر افراد پوست کاغذی بودن گردو را ملاک بر خوب بودن آن می دانند و وقتی که می خواهند گردو خریداری کنند در خواست گردو پوست کاغذی می کنند.

 

و وقتی که می خواهند گردو بخرند از فروشنده ها در خواست گردو پوست کاغذی می کنند. در اینجا است که بیشتر همکاران ما با بی انصافی گردو  خارجی را به اسم گردو ایرانی پوست کاغذی با قیمت بسیار بالایی به  خریداران می فروشند.

شما باید توجه داشته باشید که کاغذی ترین گردو ایرانی پوست کاغذی از گردو خارجی با پوست کاغذی یک تا دو لول پوست کلفت تر هستند که اصلا قابل مقایسه نیستند.

علت این امرم بسیار طبیعی است چرا که گردوهای خارجی اصلاح ژنتیکی شده و دارای پوست بسیار نازک و کاغذی هستند.

3- یک دست و یک شکل بودن پوست گردو

سومین نکته خطوط یک شکل و یکسان روی پوست گردو خارجی است. نه اینکه بگیم روی پوست گردو ایرانی خطوط یکسانی  وجود دارد نه اینگونه نیست. اما همان طور که در عکس مشاهده می کنید. فرق بین گردو ایرانی و خارجی از روی خطوط روی پوست آنها مشخص است.

شما کاملا می توانید از روی پوست گردوها، ایرانی و یا خارجی بودن آنها را متوجه شوید.

4- طعم و مزه گردو

چهارمین و مهمترین نکته ای که شما می توانید فرق گردو ایرانی و خارجی را تشخیص دهید، طعم گردو است. گردو چه ایرانی باشد چه خارجی اگر بوی مزه نامطبوع داشته باشد و بوی نا بدهد به این دلیل است که آن گردو کهنه است و ربطی به ایرانی بودن و خارجی بودن آن ندار.  

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *